Producenci
Promocje
Obroża Hunter Vigo, pomarańczowa
Obroża Hunter Vigo, pomarańczowa
18,90 zł 16,90 zł
szt.
Bezpieczna świecąca obroża w kwiatki, błękitna
Bezpieczna świecąca obroża w kwiatki, błękitna
14,90 zł 13,90 zł
szt.
Skaczący BOA z kocimiętką
Skaczący BOA z kocimiętką
19,90 zł 16,90 zł
szt.
Kocia mięta waleriana dla kota
Kocia mięta waleriana dla kota
3,49 zł 2,90 zł
szt.
Symbolika kolorów kociej sierści
Symbolika kolorów kociej sierści

Jesteście ciekawi co kryje się za umaszczeniami Waszych kotów? Poniżej przedstawiamy charakterystykę kolorów sierści kotów.

Biała sierść

Szczególny w palecie barw. To kolor czysty i niewinny, piękny, odważny, ale jednocześnie zimny i dystansujący, nieznoszący ograniczeń. Doskonały kiedy nastąpi jego „złamanie”.

Na delikatnej białej kociej sierści szczególnie mocno widać kontrast do oczu- najczęściej zielonych. W kontakcie z bielą następuje wyciszenie, chęć dotknięcia, swoboda i lekkość. Pojawia się przestrzeń gdzie można oddychać bez zakłóceń, zerwać krępujące więzy. Biały kot to radość, lekkość, czułość i oddanie.

Brązowa sierść

Kolor brązowy jest ciepły, spokojny i w harmonijny sposób łączy się z naturą ziemi. Brąz emanuje ciepłem i praktycznością. Daje poczucie bezpieczeństwa, oparcia i spokoju.

Koty maści brązowej najczęściej noszą ten kolor w wielu odcieniach, są ciekawskie, otwarte, rządne ruchu i zabawy.

Czarna sierść

Czarny to najciemniejszy z kolorów. Można powiedzieć, że po prostu to brak światła widzialnego. Wszyscy znamy przesądy związane z czarnymi kotami- niejeden właściciel mruczka tej barwy uśmiechnie się zapewne na wieść o tym, że jego kot mógłby przynosić pecha. W bezpośrednim kontakcie z czernią - doświadczamy jak barwa ta wycisza, uspokaja i wzmacnia pewność siebie, przemawia do nas tęsknotą za miłością, dodaje odwagi w działaniu. Czarny kolor dodaje energii do rozwiązywania swoich spraw.

Ruda sierść

Rudy kolor wynika z produkcji feomelaniny, żółto-czerwonego pigmentu. To piękno rozjaśniające szarości i zielenie.
Rude koty to koty dumne, żywiołowe i spontaniczne. Podobnie jak brązowe- lubią ciągły ruch. Rude umaszczenie kota wysyła sygnał o przyjaznym nastawieniu, spontaniczności, optymizmie, dużej żywiołowości. O barwie mówi się, że to nie kolor tylko charakter i temperament.

W obecności rudego, ceglastego koloru odczuwamy zwiększające się możliwości, przybywa nam zdecydowania w działaniu.

Szara sierść/Tygrysek

Tygrysią barwę u kotów zna każdy z nas, to kolor sierści, który jest najbardziej powszechny u kotów europejskich. Jest ona również uważana za najbardziej pierwotne umaszczenie. Szarość to łagodne i łaskawe zachowanie dla siebie dobrych i trudnych spraw. Tygrysia sierść ujawnia zaradność, stabilność, dużą niezależność, pragnienie ciszy, spokoju oraz chęć pozostawania w „ukryciu”. Jak mgła - wycisza, równoważy tworząc harmonię wokół siebie. Szary kot uporządkowuje emocje budząc harmonię w otoczeniu.

Każdy kot jest niepowtarzalny. Mimo standardowego umaszczenia, nasz pupil może pochwalić się wyjątkowym wyglądem, jego oczy są bowiem jedyne w swoim rodzaju! 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl