Posted on Dodaj komentarz

Symbolika kolorów kociej sierści

5 najpopularniejszych kolorów kotów

Jesteście ciekawi co kryje się za umaszczeniami Waszych kotów? Poniżej przedstawiamy charakterystykę kolorów sierści kotów.

Biała sierść

Szczególny w palecie barw. To kolor czysty i niewinny, piękny, odważny, ale jednocześnie zimny i dystansujący, nieznoszący ograniczeń. Doskonały kiedy nastąpi jego „złamanie”. Na delikatnej białej kociej sierści szczególnie mocno widać kontrast do oczu- najczęściej zielonych. W kontakcie z bielą następuje wyciszenie, chęć dotknięcia, swoboda i lekkość. Pojawia się przestrzeń gdzie można oddychać bez zakłóceń, zerwać krępujące więzy. Biały kot to radość, lekkość, czułość i oddanie.

Brązowa sierść

Kolor brązowy jest ciepły, spokojny i w harmonijny sposób łączy się z naturą ziemi. Brąz emanuje ciepłem i praktycznością. Daje poczucie bezpieczeństwa, oparcia i spokoju. Koty maści brązowej najczęściej noszą ten kolor w wielu odcieniach, są ciekawskie, otwarte, rządne ruchu i zabawy.

Czarna sierść

Czarny to najciemniejszy z kolorów. Można powiedzieć, że po prostu to brak światła widzialnego. Wszyscy znamy przesądy związane z czarnymi kotami– niejeden właściciel mruczka tej barwy uśmiechnie się zapewne na wieść o tym, że jego kot mógłby przynosić pecha. W bezpośrednim kontakcie z czernią – doświadczamy jak barwa ta wycisza, uspokaja i wzmacnia pewność siebie, przemawia do nas tęsknotą za miłością, dodaje odwagi w działaniu. Czarny kolor dodaje energii do rozwiązywania swoich spraw.

Ruda sierść

Rudy kolor wynika z produkcji feomelaniny, żółto-czerwonego pigmentu. To piękno rozjaśniające szarości i zielenie.
Rude koty to koty dumne, żywiołowe i spontaniczne. Podobnie jak brązowe- lubią ciągły ruch. Rude umaszczenie kota wysyła sygnał o przyjaznym nastawieniu, spontaniczności, optymizmie, dużej żywiołowości. O barwie mówi się, że to nie kolor tylko charakter i temperament. W obecności rudego, ceglastego koloru odczuwamy zwiększające się możliwości, przybywa nam zdecydowania w działaniu.

Szara sierść/Tygrysek

Szary kot

Tygrysią barwę u kotów zna każdy z nas, to kolor sierści, który jest najbardziej powszechny u kotów europejskich. Jest ona również uważana za najbardziej pierwotne umaszczenie. Szarość to łagodne i łaskawe zachowanie dla siebie dobrych i trudnych spraw. Tygrysia sierść ujawnia zaradność, stabilność, dużą niezależność, pragnienie ciszy, spokoju oraz chęć pozostawania w „ukryciu”. Jak mgła – wycisza, równoważy tworząc harmonię wokół siebie. Szary kot uporządkowuje emocje budząc harmonię w otoczeniu.

 

Każdy kot jest niepowtarzalny. Mimo standardowego umaszczenia, nasz pupil może pochwalić się wyjątkowym wyglądem, jego oczy są bowiem jedyne w swoim rodzaju! Zachęcamy do komentowania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *